Kdo jsme?

MgA. Dušan Šoltys je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze. Studoval v ateliéru malby u prof. Františka Hodonského, později v ateliéru kresby u prof. Jitky Svobodové. Po dokončení studií na AVU, vystudoval obor scénografie na DAMU.

Mgr. Dana Šoltysová je vyučenou malířkou skla a porcelánu a absolventkou Střední průmyslové školy keramické v Bechyni. Po střední škole vystudovala obor Učitelství výtvarné výchovy a Pedagogiku na Pedagogické fakultě UK v Praze.

Oba jsou učiteli na ZUŠ. Dušan Šoltys na ZUŠ Taussigova, Praha 8 a Dana Šoltysová na ZUŠ Klecany.

Proč jsme se rozhodli náš soukromý ateliér otevřít veřejnosti?

Do Klecan jsme se přestěhovali v roce 2010, po té, co jsme zde oba léta vyučovali na ZUŠ. Až po přestěhování do Klecan se nám vyplnil náš společný životní sen, totiž mít ateliér, do kterého se vejdeme oba se svými, na prostor hodně náročnými obory (malbou a keramikou). Vybudovali jsme si zde ateliér, do kterého se vešlo vše: keramická dílna s hrnčířským kruhem a pecí, ateliér na malování, sklad obrazů a dokonce ji prostor na popíjení kávy a diskuse o umění. Zkrátka, až nám začalo být líto, že by takové místo mělo sloužit pouze nám dvěma. Výtvarné kurzy pro veřejnost se ukázaly jako ideální způsob, jak náš ateliér otevřít i ostatním lidem, kteří chtějí tvořit.

Díky umístění ateliéru kousek severně od Prahy je ateliér velmi dostupný pro všechny, kterým nevadí za uměním pár minut popojet. Ateliér se nachází v klidné odpočinkové oblasti.

Poděkování

Děkujeme Rámařství NORA. Dlouhodobě nás podporuje v naší pedagogické i výtvarné činnosti. Dostáváme pravidelně barevné kartony a obrazové rámy, které využíváme při práci s žáky i pro vlastní tvorbu.

Velice děkujeme za sponzorský dar manželům Lence a Vítkovi Čermákovým z Klecan.
Podporují nás dlouhodobě, pro náš ateliér zakoupili např. profesionální rydla na linoryt. Ty rozšíří škálu technik, které si mohou naši žáci vyzkoušet. V tomto roce nás podpořili nákupem kreslících a akvarelových papírů.